Tallinna Tehnikaülikooli Tehnoloogia Instituudi materjaliteaduse labori külastus

Kajamaa Kooli 8. ja 9. klassi õpilased külastasid 21.novembril keemia ja füüsikatundide mitmekesistamiseks Tallinna Tehnikaülikooli Tehnoloogia Instituudi materjaliteaduse laborit. Meid võttis vastu Maarja Grossberg-Kuusk, kes tutvustas meile, kuidas valmivad päikesepaneelid. Antud laboris näidati meile, millistest koostisosadest hakatakse ränielemente valmistama ning saime teada, mis on kristallide kasvatamine. Saime näha ahjusid, milles materjale küpsetatakse üle 700 kraadises kuumuses. Soovijad said vaadelda binokulaarmikroskoobiga erinevaid materjale ning eriti huvitav oli uudistada elektronmikroskoobiga tehtud fotosid. Õpilastele tehti ka väike ringkäik majas, tutvusime ka ülikooli muuseumiga ning saime teada, et sealne raamatukogu asub kokku viiel korrusel. Proovisime ülikoolilõunat ning kuna sel päeval oli vahetusüliõpilaste tutvustusüritus, said kõik soovijad ka tasuta jäätist süüa.

Oleme väga tänulikud toreda õppepäeva eest!