Õuesõppepäev talus

26.septembril said  8. ja 9.a klasside õpilased toreda võimaluse teha õuesõppepäev Üksnurme külas asuvas Kristjan Ungersoni kodutalus. Kohale saabujaid võttis vastu tore pererahvas ning esimesena said õpilased näha  puulõhkumismasinaga töötamist, selgitati, kuidas ohutult antud masinaga tööd teha saab ning seejärel said kõik soovijad ise ühe paku selle abil purustada. Enamike osalejate jaoks oli see esmakordne ning tore kogemus. 

Osalejatele räägiti väiketalude ja suurpõllumajandusettevõtete erinevustest, selgitati, mis on mahepõllumajandus. Talus kasvatatud toodang on mahedalt kasvatatud ja saime teada, et väetamiseks kasutatakse peamiselt hobusesõnnikut ja mürke ei kasutatagi. 

Õpilased said käe mullaseks teha kartulite võtmisega, kusjuures see oli päris keeruline töö, kuna kartulid olid seekord tavapärasest erinevama värvusega, mustika värvi ning neid oli märjas mullas raske märgata.  

Peale tööd kostitas lahke pererahvas õpilasi maitsva toiduga ja kõik said vestelda mõnusas õhkkonnas. Kõik osalejad on väga tänulikud ja tekkis selgem ettekujutus, mida tähendab üldse toidu kasvatamine, ja miks on oluline teada, kust see pärineb. 

Oleme tänulikud pererahvale, sest juba teist aastat järjest saime toredal õuesõppepäeval osaleda.