Maasikasõbrad

1.a ja 2.a klass osales sellel aastal Räpina Aianduskooli korraldatud toredas projektis Maasikasõbrad. https://aianduskool.ee/maasikasobrad2023/  

Esmalt tuli ennast projekti registreerida, seejärel saadeti maasikataimed jaotuspunktidesse laiali.  Meie saime enda taimed kätte Laagri Hortesest.  

Saime ühe kollase ja ühe punase kuumaasika taime.  

Igaks nädalaks saime ülesanded ja küsimused. Oluline oli kirja panna: kas leidus kahjureid; millal taimele tulid õied ja õitsema hakkasid; millal maasikad valmisid; millal tolmendasime taimi; millal marjad värvi vahetasid ja valmis said.  

Meie kollane taim ei ole kahjuks siiani endale õisi kasvatanud. Seega ei saa me öelda, kui head need mammud olid, 😉 küll aga saime punaseid maasikaid maitsta ja need olid väga head. 

14.maiks pidime saatma enda kogutud andmed Räpina aianduskoolile, et nad saaks teha statistikat.  

Projekt oli väga tore ja meeldis lastele. Kuna taimi oli vaid kaks ja neid kuidagi paljundada taimest ei saa, siis otsustasime, et külvame endale ise maasikad potti. 😊 Viimasel koolipäeval saavad lapsed kaasa oma äsja tärganud tillukesed taimed, mida suvel ise edasi hooldada. Loodame, et taimed kenasti kasvavad ja lapsed saavad sügisel marju.